Доброю традицією у військовому інституті стало відзначення свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва. Даний захід розпочався із проведення святкового молебну біля каплички Святого Благовірного князя Ярослава Мудрого, який очолив благочинний Житомирського районного округу Української Православної Церкви протоієрей Богдан Лядобрук. Він розповів про історію виникнення, традиції святкування релігійного свята Покрови Пресвятої Богородиці і благословив військовослужбовців на подальше успішне навчання, бездоганне виконання військового обов’язку, та щоб Цариця Небесна завжди покривала своїм чесним омофором і захищала від негараздів.
    Від представників українського козацтва виступив Головний отаман Житомирського округу Міжнародної громадської організації «Козацтво запорозьке» генерал козацтва Ярослав Возний, який привітав курсантів та солдатів зі святом, розповів про сьогодення українських козаків та побажав усім присутнім бути справжніми патріотами своєї країни та професіоналами у військовій справі.
    Концерт, підготовлений вокальним колективом «Сузір’я» від Житомирського вищого професійного училища-інтернату, був подарунком для курсантів та солдатів. Кожен виступ виконавців військовослужбовці зустрічали бурхливими оплесками. З радісним та піднесеним настроєм вони подякували молодим артистам за цікавий виступ.
    Протоієрей Богдан Лядобрук, генерал козацтва Ярослав Возний та художній керівник вокального колективу «Сузір’я» Олена Волотовська за активну участь у духовному та національно-патріотичному вихованні молоді були відзначені подякою від керівництва Житомирського військового інституту.