Викладання іноземних мов курсантам та студентам має нерозривний зв’язок з історією розвитку і становлення Житомирського військового інституту ім. С.П.Корольова. Однак, заснування кафедри іноземних мов як окремої структурної одиниці пов’язане зі створенням Житомирського вищого зенітно-ракетного командного училища у 1968 році.

  Кафедра має тісні міжнародні зв’язки з Британською Радою, Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні, що дає можливість забезпечувати навчання науково-педагогічних працівників з метою підвищення кваліфікації. Більшість викладачів кафедри пройшли підготовку і отримали відповідний рівень спеціальних знань у Міжнародній вищій школі Збройних Сил Канади, Інституті мовної військової підготовки США, Центрі навчання французької мови школи жандармерії Франції, Центрі навчання німецької мови при Бундесвері.

  Кафедра має сучасну матеріально-технічну базу, яка включає спеціалізований лінгафонний клас, телевізійну, проекційну, комп’ютерну та інші види техніки, використання якої, разом з застосуванням сучасних інтенсивних методів та методик, дають можливість суттєво підвищити інтерес курсантів до вивчення іноземних мов, які є необхідною складовою становлення їх як майбутніх спеціалістів – розвідників.

  З моменту заснування і по даний час кафедра забезпечує мовну підготовку курсантів та студентів усіх факультетів інституту, надаючи поглиблені знання з державної та трьох іноземних мов. 

   Основними дисциплінами, що вивчаються на кафедрі, є:

англійська мова;

німецька мова;

французька мова;

англійська мова за професійним спрямуванням;

німецька мова за професійним спрямуванням;

французька мова за професійним спрямуванням;

українська мова за професійним спрямуванням.