З 14 серпня 2020 року на базі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова розпочалася первинна військово-професійна підготовка курсантів набору 2020 року. Враховуючи війну на сході України значна увага під час підготовки курсантів приділялась практичному отриманню знань та вмінь з основ загальновійськових дисциплін.
     Тактика, інженерна, вогнева, військово-медична та психологічна підготовки – це далеко неповний перелік військових дисциплін, що вивчали юнаки та дівчата, використовуючи навчально-матеріальну базу 37-ого загальновійськового полігону Десантно-штурмових військ.
     У польових умовах курсанти загартовували свій дух та опановували військову справу, а допомагали їм у цьому офіцери та сержанти, які мають значний бойовий досвід.
     За процесом адаптації першокурсників до умов служби постійно спостерігають командири, військові лікарі, психолог та інші фахівці. Ретельне вивчення навичок курсантів на етапі адаптації до умов військової служби, врахування їх морально-психологічних та ділових якостей є вкрай необхідним для визначення подальшого напрямку військової підготовки.
     Завершення первинної військово-професійної підготовки відбудеться 5 вересня складанням Військової присяги на вірність українському народові.