У всіх народів є свята, що возвеличують подвиги народних героїв, бо на цьому будується світогляд, культура та виховання нації. В Україні також є таке свято – День Героїв України або Свято Героїв. Це день пам’яті всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України, це свято величі духу українських вояків – борців за волю України та є символом незборимості української нації.

    У суворі роки німецької окупації, у час боротьби проти більшовицької агресії, українці, на чолі з ОУН, вшановували пам’ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір ОУН постановив відзначити 23 травня як День Героїв. Це свято було покликане відродити в українців героїчний дух минулих поколінь, які дали нашій історії яскраві приклади героїзму лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців, вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН, а нині – воїнів АТО та ООС.

    З метою виховання у курсантів патріотизму, поваги до культурного та історичного минулого України, формування бойових традицій, в рамках проведення культурно-виховної роботи, 23 травня 2019 року до військового інституту завітав майор Сергій Архангельський – учасник Революції Гідності, який брав участь у боях за Слов'янськ, Піски, Донецький аеропорт та нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Військовослужбовець наголосив: “Ми маємо не лише в День Героїв, а щоденно згадувати всіх, хто поклав своє життя за незалежність та майбутнє нашої держави”. Змістовна розповідь викликала жвавий інтерес та запитання у майбутніх офіцерів.