З 13 вересня поточного року у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки, що на Львівщині, проводились двотижневі міжнародні навчання “Rapid Trident-2019”, у яких взяли участь понад 3600 військовослужбовців та 600 одиниць техніки. Окрім підрозділів України та США, участь у “Rapid Trident-2019” приймали оборонні відомства Великої Британії, Канади, Грузії, Литви, Туреччини, Молдови, Болгарії, Польщі, Румунії. В рамках проведення українсько-американського багатонаціонального командно-штабного навчання від Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова залучалися курсанти та викладачі кафедр з метою ведення повітряної розвідки безпілотними авіаційними комплексами.
    Відповідно до сценарію, військові підрозділи країн-партнерів навчалися протидіяти збройній агресії в умовах гібридної війни, де під час практичних дій “Ведення оборонних, наступальних та стабілізаційних дій у складі багатонаціональної бригади у взаємодії з іншими військовими формуваннями у визначеній зоні відповідальності” розрахунки безпілотних авіаційних комплексів ЖВІ були розподілені між двома протиборчими сторонами для ведення повітряної розвідки із застосування БпАК. На навчально-тактичних полях було відпрацьовано різні форми та способи застосування БпАК. Також представниками ЖВІ відпрацьовані збір, обробка і доведення даних розвідки у денний та нічний час доби та ведення повітряної розвідки в умовах дії РЕБ, контроль маскування своїх військ (позицій), корегування вогню артилерії в будь-який час доби. При цьому, командирам підрозділів, до яких були придані розрахунки БпАК, в режимі реального часу передавались цілевказівки щодо розміщення позицій протиборчої сторони, як з однієї так і з іншої сторони. Звітно-інформаційні документи за результатами польотів надавалися начальнику розвідки бригади та командиру OPFORA щодобово на кінець дня.
    Під час навчань курсанти ЖВІ окрім основних завдань в інтересах розвідки, додатково відпрацьовували низку завдань бойового, логістичного та гуманітарного характеру, що проходило в рамках “Програми перевірки та зворотного зв’язку Концепції оперативних можливостей НАТО”.
    За результатами навчань американською стороною було відмічено високий рівень складності навчань “Rapid Trident-2019”, що сприяє становленню та зміцненню відносин між усіма учасниками багатонаціональних маневрів.
    По завершенню навчань відбулось спільне фотографування із офіційною символікою «Rapid Trident — 2019».