У лютому 2020 року Україна згадує початок російсько-української війни, яку розв’язала Російська Федерація з метою реставрації імперської Росії. Розпочавши збройну агресію проти України, Росія порушила норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди, анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей. Війна триває і зараз. Про її гібридний характер вказує те, що протистояння російській агресії та впливу в різних сферах відбувається не тільки на лінії фронту, а й на всій території України.
   Звільнити українську територію від окупанта без потужних Збройних сил України неможливо. Тож боєздатне військо і внутрішня консолідація суспільства на основі спільних цінностей та поваги до власної держави забезпечать захист і відновлення територіальної цілісності країни.
    27 лютого про події шестирічної давнини та свій власний бойовий досвід, розповідав курсантам безпосередній учасник початку війни, старший лейтенант десантно-штурмових військ Сергій Назаренко, кавалер ордену “За мужність” ІІ та ІІІ ступенів та ордену “Народний Герой України”.