У 2019 році небайдужими курсантами та офіцерами було засновано щоквартальне видання інформаційного віснику військового інституту, адже безумовно його наявність, – це невід’ємна частини атрибутики поважаючого себе військового вишу.
     Однією з причин створення інформаційного віснику є прагнення надати відкритий дискусійний майдан, де можна висвітлювати різноманітні погляди з кожного сектору життя військовослужбовців. Вісник охоплює наукову, культурну та військову тематику, яка має місцевий, державний і світовий характер.
     “Лицарський поступ” – журнал для всіх категорій військовослужбовців та працівників Збройних Сил України Житомирського військового інституту і не тільки. Видання виступає тією сполучною ланкою, яка дозволяє обговорювати і бути в курсі всіх нових поглядів, одержувати необхідну для освідомлення та аналізу інформацію.
     Зазначимо, що жоден вісник, не обходиться без кропіткої роботи курсантів, які і є випускаючими редакторами “Лицарського поступу”. Концепція видання нашого віснику передбачає необхідність його поширення до максимально широкої читацької аудиторії з метою просвітництва та військово-патріотичного виховання молоді. Тому він безкоштовно розповсюджується до навчальних закладів Житомирщини, а також до військових рекрутингових центрів на території України.
     Сьогодні вийшов у світ перший випуск “Лицарського поступу” у 2020 році, тому редакція інформаційного віснику пропонує долучитися до підготовки інформаційних матеріалів для публікації в наступних номерах вісника.