Підготовка наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації є важливою складовою удосконалення освітнього процесу у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова. Лише фахівець, який досконало і глибоко розібрався у галузі своєї професійної діяльності, отримав навички науково-дослідної роботи зможе на високому рівні проводити наукові дослідження в інтересах підвищення обороноздатності нашої держави та навчальні заняття.
    20.11.2015 на засіданні спеціалізованої вченої ради військового інституту СРК 14.719.01 захистили дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук зі спеціальності 20.02.14 – Озброєння і військова техніка (технічні науки) два випускника ад’юнктури 2015 року: майор Борисов Петро Спиридонович та капітан Ставісюк Роман Леонідович. Основні результати наукових і практичних розробок здобувачів наукового ступеня пройшли через перевірку практикою в районі проведення Антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях.
    Командування військового інституту щиро вітає молодих науковців та бажає їм успіхів у службовій діяльності та наукових дослідженнях.