Важливим напрямком забезпечення якості освіти в нашому військовому інституті слід розглядати раціоналізаторську роботу.
    У 2019/2020 році комісією з винахідницької та раціоналізаторської роботи військового інституту розглянуто та визнано раціоналізаторськими 47 заявок на раціоналізаторські пропозиції.
    Протягом 2019/2020 навчального року у розробці раціоналізаторських пропозицій взяли участь 61 науковий і науково-педагогічний працівник, 17 осіб інженерно-технічного складу та 56 курсантів.
   Кращими за підсумками огляду-конкурсу на кращу організацію винахідницької та раціоналізаторської роботи у підрозділах військового інституту у 2019/2020 навчальному році стали кафедра захисту інформації та кібербезпеки – начальник кафедри доктор наук, професор полковник ГРИЩУК Руслан Валентинович, кафедра застосування безпілотних авіаційних комплексів – начальник кафедри кандидат наук, доцент полковник СТРІНАДА Віктор Васильович, кафедра спеціального радіозв’язку – начальник кафедри підполковник БОВСУНОВСЬКИЙ Віктор Юрійович.
   Порівняльна характеристика кількості поданих раціоналізаторських пропозицій за три минулі навчальні роки свідчить про активізацію на спеціальних кафедрах військового інституту роботи щодо удосконалення існуючої навчальної матеріально-технічної бази та лабораторного комплексу.
   Слід відмітити, що кількість курсантів, які залучаються до раціоналізаторської та винахідницької роботи збільшилася у рази, що свідчить про прикладну спрямованість тематики бакалаврських та магістерських робіт.