«16 днів проти насильства» – це міжнародна акція, яка проводиться щороку і триває з 25 листопада, Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, до 10 грудня – Дня прав людини. Вона була започаткована активістами першого Інституту жіночого глобального лідерства в 1991 році. Така акція використовується як організаційна стратегія для окремих осіб та організацій у всьому світі, щоб закликати до ліквідації насильства щодо жінок та дівчат.

    У рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства» у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова 26 листопада було проведено захід щодо попередження і подолання насильства.

    Радник начальника військового інституту з ґендерних питань Оксана Критенко розповіла про міжнародну акцію «16 днів проти насильства», а також про Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який щороку відзначається 25 листопада. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були жорстоко вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми ґендерного насилля.

    Науковий співробітник наукового центру майор Ганна Носова поділилася власним досвідом навчання у військовому виші та поглядом на трансформацію ставлення суспільства та колег-чоловіків до жінок у війську, надала практичні поради з боротьби проти проявів сексизму та насильства щодо жінок у курсантських колективах.

    Заступник командира автомобільної роти з морально-психологічного забезпечення БЗНП молодший лейтенант Вікторія Твердохвалова зазначила основні психологічні аспекти поняття насильства та соціально-психологічну характеристику осіб, які його зазнали.