21 грудня 2019 року у Харківському університеті внутрішніх справ за підтримки Катерини Левченко, Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики, Міністерства внутрішніх справ України та Харківської обласної адміністрації відбувся ґендерний квест проєкту «Через рівність та порозуміння до захисту та безпеки». Від Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова активну участь у квесті взяли капітан Пилипенко Олексій, курсантки Ільчук Тетяна та Ус Валентина.
     Привітала учасників квесту Урядова уповноважена з питань ґендерної політики Катерина Левченко. Вона зазначила, що питання ґендерної рівності порушують у суспільстві багато правових, організаційних, культурних питань, які сьогоднішні курсанти й курсантки, а в майбутньому фахівці повинні будуть враховувати у своїй діяльності. Участь у ґендерному квесті допоможе їм набути необхідних знань.
     Квест проходив за два етапи. Під час першого команди представляли свої домашні завдання за темою «5 кроків до ґендерної рівності». 15 курсантських команд з різних регіонів України продемонстрували власне бачення шляхів досягнення ґендерної рівності. Невеликі п’ятихвилинні виступи різні за формою та змістом надали журі та аудиторії можливість побачити ступінь командного усвідомлення теми, а також проаналізувати напрями подальшої просвітницької роботи у вищій школі. У другому етапі команди виконували по п’ять індивідуальних завдань. Правильність виконання теоретичних завдань та вирішення конкретних ситуацій додатково оцінювали журі.