ПРИВІТАННЯ
начальника Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова
заслуженого діяча науки і техніки України,доктора військових наук, професора генерал-майора
Олександра ЛЕВЧЕНКА

з нагоди Дня науки в Україні

Шановні колеги!

15 травня 2021 року в Україні відзначається День науки – професійне свято науковців.

День науки – це свято не лише провідних вчених, керівників наукових шкіл і їх послідовців, а й сучасних молодих та перспективних магістрантів, ад’юнктів і здобувачів наукових (освітньо-наукових) ступенів, захоплених науково-дослідницькою роботою й інноваціями в різних галузях. Це свято тих, хто стоїть на порозі нових відкриттів, хто впроваджує сучасні наукові досягнення в освітній процес та в практичну підготовку майбутніх фахівців, а також готується до захисту перших або чергових кваліфікаційних і наукових праць.

Розвиток науки, ефективне використання результатів наукової діяльності, впровадження новітніх технологій – це основа економічного зростання держави та реалізації інтелектуального потенціалу нації, запорука її майбутнього.

Галузь військових наук, безумовно, на сьогоднішній день посідає одне з важливих місць у загальнодержавній науковій системі та сприяє зміцненню обороноздатності Батьківщини. У цей нелегкий для України час, в умовах агресії Російської Федерації, вона проходить справжнє бойове випробування. І нам усім необхідно сконцентрувати зусилля на виконанні актуальних завдань в інтересах оборони держави, покращити координацію досліджень, підвищити їх оперативність та ефективність, скоротити терміни впровадження наукових результатів у практику військ.

Особливо хочеться підкреслити важливість наполегливої праці наукових та науково-педагогічних працівників, яка передусім повинна бути спрямована не тільки на здобуття нових знань та пошук шляхів їх застосування, а й на виховання майбутніх захисників своєї країни.

Від командування Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова щиро вітаю всіх наукових та науково-педагогічних працівників, а також майбутніх науковців – ад’юнктів та курсантів з Днем науки в Україні!

Нових творчих успіхів, невтомності в новаторському пошуку та примноження його результатів, нехай найвищі висоти Науки завжди підкоряються вам! Щастя, здоров’я, миру та злагоди вашим родинам!

Нових вам відкриттів, новацій та звершень на славу науки та нашої Батьківщини!

Висловлювання науковців Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова на тему: “НАУКА В МОЄМУ ЖИТТІ”

Начальник кафедри телекомунікацій та радіотехніки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства, заступник голови спеціалізованої вченої ради військового інституту К 14.719.01 доктор технічних наук, професор Сергій ФРИЗ

   Наука – спосіб та інструмент дослідження явищ в багатьох галузях знань, можливість пізнання та розуміння інформаційного суспільства через призму понять, законів, теорій та апробацій.В сучасному світі вона займає важливу роль у всіх без винятку сферах життєдіяльності.
Внутрішній світ науковця цікавий та непередбачуваний. Іноді унікальна ідея захоплює так, що можна витратити усе своє життя у спробах її реалізації, жертвуючи власним щастям, здоров’ям, добробутом, а іноді і життям…
Разом з тим, таємниці наукових відкриттів приваблюють своєю незвіданістю, спонукають рухатися вперед і, незважаючи ні на що, досягати результатів.
Вітаю усіх колег та науковців зі святом новаторів та творців – Днем науки в Україні!
Бажаю невтомності у новаторському пошуку та примноження його результатів.

Ад’юнкт науково-організаційного відділення Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова
Олена НАУМЧАК

   Наука це те, що не дає зупинитись, що змушує йти вперед, прагнути досягати більшого і головне постійно вірити у свої сили. Саморозвиток і постійне пізнання себе досконалішого - чи не найкраща мотивація усією душею полюбити те, чим займаєшся? І навіть ті труднощі, які зустрічаються на шляху, лише загартовують, формують характер. Кожен замислюється над питання "Яким я бачу себе через 10 років?" Але мало хто знає, як досягти бажаного результату крок за кроком. Наукова діяльність процес пошуку відповідей на найскладніші питання від класичних філософських до сучасних. Наука як стиль життя, для пізнання і розвитку, і в ній знайдеться місце кожному.

Відмінниця навчання, багаторазова призерка та переможниця міжнародних та всеукраїнських студентських наукових конкурсів, курсантка Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова
Ірина ДАНІЛОВА

   Наука – це наче поважна академічна дама, що не терпить поспіху і категоричності, і водночас дає фундаментальні та прикладні відповіді на будь-які актуальні проблеми сьогодення. Особисто для мене наука – це швидше стиль життя. Це жага до нових знань, постійний пошук корисної, насамперед для себе, інформації, адже все, що ти поглинаєш, формує тебе і твоє коло наукових зацікавлень. Звісно, це не означає, що потрібно постійно сидіти за сотнями томів наукової літератури, але потрібно відповідально підходити до вибору інформації, що тебе оточує. Наука – це творчість, це щось особисте, індивідуальне, а не те, що з вас силоміць хтось хоче витягнути. Саме дискусії, спілкування з колегами, пошук компромісів, висловлення. думок та нові технічні досягнення є основами успішного майбутнього.

Доцент кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства – голова Ради молодих вчених Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова
кандидат технічних наук
Ігор ГУМЕНЮК

   Наукова діяльність – невід’ємна складова сучасної освіти, здатність здійснювати пошук рішення важливих інтелектуальних проблем, розв’язувати науково-прикладні та науково-практичні задачі, впроваджувати отримані результати в розвиток та удосконалення новітніх зразків озброєння, інноваційних технічних засобів. Поряд з цим, нарощування розумового потенціалу вимагає від науково-педагогічного працівника постійного аналізу сучасної науково-технічної літератури, так би мовити “бути у тренді сьогодення”, здатності оперувати сучасним програмно-апаратним арсеналом, вміння конкретизувати та критично аргументувати власні пропозиції та результати наукових досліджень. При цьому, важливу роль у науковій сфері військового інституту відіграє участь курсантів при розробленні програмних продуктів, виступах на наукових конференціях, семінарах чи симпозіумах, публікаціях у вітчизняних та іноземних виданнях.