Щороку, в  третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки — всеукраїнське свято, яке об’єднує українців. Цього дня українці доповнюють звичний гардероб вишиванкою або будь-яким елементом традиційного костюму. Нині вишивка відроджується і з-поміж військових.

20 травня у Житомирському військовому інституті панував піднесений настрій. Військовослужбовці, працівники Збройних Сил України та курсанти одягнули різноманітні вишиванки та приєдналися до флешмобу «Моя сорочка-вишиванка». Вважається, що це є своєрідна вишита броня і захист, тому виникла ідея вишити спільну роботу, в кожен вишитий хрестик якої було вкладено душу і віру. Під загальним керівництвом старшого лейтенанта Наталії Павлюк було створено вишиту картину - оберіг, яка в подальшому буде зберігатися в музеї нашого інституту.

З фондів Житомирського краєзнавчого музею відділом етнографії були представлені килими, рушники, святковий одяг кінця ІХ - середини ХХ століття. Всі бажаючі мали змогу зробити світлини на пам'ять на фоні експозиції та отримати заряд позитивних емоцій.