Протягом листопада 2021 року в Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова був проведений місячник зі збору та впровадження заявок на винаходи і заяв про раціоналізаторські пропозиції (далі – Місячник).

Особовим складом військового інституту підготовлено та подано 15 заяв про раціоналізаторські пропозиції. Позитивним є факт участі в їх розробленні 21 курсанта, що свідчить про зацікавленість та бажання долучатися до наукової роботи майбутніх фахівців за технічним спрямуванням.

Кращою в організації винахідницької та раціоналізаторської роботи у підрозділах військового інституту стала кафедра захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства (начальник кафедри – заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор полковник ГРИЩУК Руслан).

За підсумками Місячника кращою раціоналізаторською пропозицією визначено “Пристрій для обміну повідомленнями зі складним алгоритмом шифрування” авторів кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету технічних видів розвідки: старшого викладача кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства майора СМЕТАНІНА Кирила, доцента кафедри захисту інформації та кібербезпеки факультету охорони державної таємниці та інформаційного протиборства майора ГУМЕНЮКА Ігоря, солдата КРІТА Миколи, солдата ЛОЯ Владислава.