У період з 8 по 19 вересня 2014 року у військовому інституті було проведено блок комплексних занять з військово-прикладного плавання та перенесення обтяжень у складі підрозділу з курсантами усіх курсів. Викладацьким складом кафедри фізичного виховання, спеціальної фізичної підготовки і спорту на чолі з кандидатом педагогічних наук полковником Старчуком Олександром Олександровичем було обґрунтовано, розроблено та впроваджено у навчальний процес комплексну вправу з подолання водних перешкод та перенесення обтяжень у складі підрозділу.
    Вправа призначена для:
    - розвитку та вдосконалення загальних і спеціальних фізичних якостей;
    - формування військово-прикладних навичок та вмінь у плаванні, пересуванні по пересіченій місцевості, перенесенні обтяжень;
    - загартування організму;
    - виховання витримки і самовладання при перебуванні у воді, впевненості у своїх силах, сміливості та рішучості з метою забезпечення фізичної та психологічної готовності військовослужбовців до навчально-бойової діяльності;
    - згуртування військових підрозділів.
    Умови виконання вправи.
    Вправа виконується у складі відділення у кількості 8 чоловік.
    Форма одягу – №3 (обмундирування, без взуття, з макетом автомата).
    Положення автомата – за спину стволом донизу.
    Метеріальне забезпечення – 8 макетів зброї; 32 колодки довжиною 40 см і вагою 16 кг; 2 колоди довжиною 4 м і вагою 70 кг.
    Вихідне положення – біля стартових тумбочок басейну в дві шеренги. За командою «НА СТАРТ!» першій четвірці зайняти місця на стартових тумбочках, за командою «РУШ!» стрибнути у воду ногами донизу.
    Порядок проходження дистанції.
    За командою «РУШ!» першій четвірці стрибнути у воду та пропливти 25 м будь-яким способом, вийти з басейна кожному по своїй доріжці способом на руки. Як тільки останній військовослужбовець із першої четвірки почне підніматись з води, подається команда «РУШ!» для другої четвірки. Дозволяється взаємодопомога для виходу з басейна. Після виходу другої четвірки з води усе відділення починає рух бігом до колодок.
    Відділення повинно перенести на відстань 100 м 32 колодки та 2 колоди. Відповідно кожен віськовослужбовець повинен перенести по 4 колодки на відстань 100 м по трав’яному покриттю стадіона. Після перенесення останньої колодки необхідно повернутись до місця, де були складені колодки, та по 4 чоловіки перенести 2 колоди. Спосіб перенесення 4-метрових колод – фронтом, тримаючи колоду на передпліччях, притиснуту до грудей. Після закінчення перенесення обтяжень командир відділення шикує особовий склад у одну шеренгу та доповідає керівнику заняття про виконання вправи.
    Дистанція плавання – 25 м, дистанція бігу – 1 км.
    Дозволяється допомагати товаришам під час виходу із води та у перенесенні обтяжень. Заборонено переносити по дві колодки одночасно.
    Вправа вважається невиконаною, якщо загублена зброя.

Нормативи для курсантів 1–5-го курсів

Оцінка 1 курс 2 курс 3 курс 4,5 курс
5 8 хв 10 с 8 хв 00 с 7 хв 50 с 7 хв 40 с
4 8 хв 30 с 8 хв 20 с 8 хв 10 с 8 хв 00 с
3 8 хв 50 с 8 хв 40 с 8 хв 30 с 8 хв 20 с


    Заняття пройшли на високому емоційному рівні, викликали зацікавленість у особового складу, курсанти отримали достатнє фізичне навантаження, відбулося згуртування підрозділів.