24 серпня 2014 року весь український народ святкував 23-тю річницю незалежності України.
    З цієї нагоди у столиці нашої держави – місті Києві було проведено парад військ. Особовому складу Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова було надано честь представляти свій навчальний заклад, своє місто та всю Житомирщину, разом з іншими військовими навчальними закладами, частинами та підрозділами, на центральній вулиці столиці – Хрещатику.

    Карбуючи крок, парадний розрахунок Житомирського військового інституту пройшов перед керівництвом держави, Збройних Сил України, усіма, хто був безпосередньо на Хрещатику і спостерігав за військовим парадом на екранах телевізорів. 

    Зведений парадний розрахунок очолив начальник Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова генерал-майор ДАНИК Юрій Григорович.
    У складі парадного розрахунку пройшли курсанти – відмінники навчання, стипендіати Верховної Ради України, Житомирської міської ради, а також представники військових династій, курсанти, діди яких є ветеранами Великої Вітчизняної війни та батьки яких брали участь у бойових діях і безпосередньо задіяні в АТО.
    Участь особового складу військового інституту у параді до Дня незалежності України, який відбувся у часи, коли слова «незалежність» і «свобода» для української держави звучать з особливим наповненням, стала значною подією у віковій історії нашого навчального закладу.