ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ КАФЕДРИ
РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ БОРОТЬБИ
Кафедра радіоелектронної боротьби здійснює підготовку висококваліфікованих офіцерів управління тактичного рівня за військово-обліковими спеціальностями (ВОС): бойове застосування військових частин і підрозділів, озброєних наземними, корабельними засобами перешкод радіозв’язку, радіолокації, радіонавігації та оптико-електронних засобів; бойове застосування військових частин і підрозділів радіоелектронного захисту радіоелектронних систем та засобів; експлуатація та ремонт засобів радіоелектронної боротьби.
Випускники кафедри підготовлені для проходження військової служби у військових частинах та органах управління Міністерства оборони України, зокрема Центрального управління радіоелектронної боротьби Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України, Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, а також інших відомствах.
Отримані знання, уміння та навички можуть застосовуватись для виконання завдань з РЕБ в АТО та у складі українських миротворчих контингентів.
Викладання навчальних дисциплін за вказаними ВОС здійснюється з урахуванням сучасних вимог освітнього процесу, військової справи та досвіду бойових дій для професійної підготовки офіцерського складу Збройних Сил України, з використанням всесвітнього досвіду
підготовки військових фахівців, які здатні впевнено вирішувати поставлені завдання.
Заняття проводять досвідчені викладачі. Всі науково-педагогічні працівники кафедри мають досвід виконання обов’язків у військових частинах (органах військового управління) у заходах з бойової підготовки та виконання бойових завдань в АТО.
Викладачі кафедри мають наукові ступені та наукові звання: кандидатів наук - 3, доцентів - 1.
Серед науково-педагогічних працівників багато офіцерів, нагороджених державними відзнаками та нагородами.
НАВЧАЛЬНІ ДИСЦИПЛІНИ СПЕЦІАЛІЗАЦІЙ
(ДЛЯ ВСІХ ВОС)

На кафедрі викладаються навчальні дисципліни:

ОСНОВИ РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ БОРОТЬБИ – вивчаються основи побудови засобів радіоелектронної боротьби
ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ – вивчаються принципи функціонування типових інформаційних радіоелектронних систем.
ОБ’ЄКТИ РАДІОЕЛЕКТРОННОГО ПОДАВЛЕННЯ – надає знання конкретних радіоелектронних засобів, які можуть бути об’єктами радіоелектронного подавлення.
КОМПЛЕКСИ (ЗАСОБИ) ПЕРЕШКОД ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН РАДІОЕЛЕКТРОННОЇ БОРОТЬБИ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК – надаються знання та формуються вміння і навички з будови та експлуатації засобів радіоелектронної боротьби, які стоять на озброєнні підрозділів РЕБ Сухопутних військ та Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
КОМПЛЕКСИ ПЕРЕШКОД АВІАЦІЙНИМ ЗАСОБАМ – надаються знання та формуються
вміння і навички з будови та експлуатації засобів радіоелектронної боротьби, які стоять на озброєнні підрозділів РЕБ Повітряних Сил Збройних Сил України.
ТЕХНІЧНА ЕКСПЛУАТАЦІЯ ОЗБРОЄННЯ ТА ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ – формує вміння та навички щодо технічної експлуатації засобів номенклатури РЕБ.
ТАКТИКО-СПЕЦІАЛЬНА ПІДГОТОВКА – надає знання та вміння з бойового застосування підрозділів РЕБ Збройних Сил України.
СТАНЦІЙНО-ЕКСПЛУАТАЦІЙНА СЛУЖБА – надається методика та практика ведення радіообміну та радіоперехоплення.
На випускних курсах безпосередньо у військових частинах – майбутніх місцях військової служби, проводиться ремонтно-експлуатаційна практика та військове стажування. Крім того, на навчальних полігонах здійснюється вдосконалення практичної підготовки.

Заняття з навчальних дисциплін проводяться з урахуванням досвіду бойових дій під час виконання завдань з радіоелектронної боротьби в антитерористичній операції, із застосуванням сучасного активного методу аналізу конкретних ситуацій, який спонукає навчаємих до глибинного мислення, підводить їх до прийняття самостійних рішень, що є головним у підготовці офіцера.

Курсанти також приймають участь у дослідних експериментах щодо визначення ефективності нових зразків техніки РЕБ, залучаються до навчань, які проводяться в Збройних Силах України з виконанням навчально-бойових завдань в складі підрозділів РЕБ.

Наукова і науково-технічна діяльність кафедри здійснюється за актуальними питаннями удосконалення і розробки сучасних систем (складових) озброєння і військової техніки, удосконалення математичних основ вироблення рішень, розробки спеціалізованих програм підтримки прийняття рішень, програм-тренажерів тощо

Систематичне оновлення науково-методичного забезпечення з врахуванням досвіду ведення бойових дій і вимог сьогодення, використання мультимедійних засобів навчання та застосування діючих зразків озброєння і військової техніки забезпечує якісну підготовку військовослужбовців для виконання обов’язків за відповідними посадами, а також виховання у майбутніх фахівців РЕБ професійних і ділових рис характеру, патріотизму та відданості військовій справі.

Кафедра зробить з Вас військового професіонала –
фахівця з радіоелектронної боротьби!

 1  2 3  4   5  6 7