З моменту заснування і до цього часу кафедра забезпечує мовну підготовку курсантів інституту, надаючи поглиблені знання з державної та іноземних мов.

   Завдання кафедри обумовлені сучасними вимогами професійної іншомовної підготовки майбутніх офіцерів Збройних Сил України. Мовна підготовка курсантів військового інституту базується на державних освітніх стандартах і враховує мовні стандарти НАТО «СТАНАГ – 6001».
   ННП кафедри постійно співпрацюють з керівництвом факультетів із метою забезпечення належного виховного процесу щодо розвитку високих моральних якостей курсантів, заохочення кращих курсантів та надання методичної допомоги тим курсантам, які не встигають у навчанні.
   Щороку працівники кафедри залучають кращих знавців до участі в таких заходах: олімпіади з української та англійської мов, мовно-літературний конкурс імені Тараса Шевченка, конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, науково-практичні конференції інституту.
   Поєднання на кафедрі мовної підготовки слухачів курсів іноземних мов та курсантів інституту дозволяє на високому рівні впроваджувати в навчальний процес передові методи навчання, зокрема з використанням сучасних навчально-методичних матеріалів, мультимедійної, аудіо- та відеоапаратури.
   Науково-педагогічні працівники кафедри забезпечують якісне проведення практичних занять, використовуючи сучасні навчально-методичні комплекси («American Language Course», «Campaign», «Command English»), а також розробляють власні навчальні посібники.
   Із метою підвищення професійного рівня науково-педагогічні працівники постійно проходять стажування в освітніх закладах України та США (м. Сан-Антоніо), Німеччини (м. Гарміш-Партенкірхен), Канади
(м. Оттава), Польщі (м. Варшава), Угорщини (м. Будапешт).
   Інженерно-лаборантський склад кафедри - це висококваліфіковані працівники, завдяки професіоналізму та відповідальності яких забезпечується висока ефективність навчального процесу.