Шевченко – духовний батько українського народу!”

                                                          “Мова рідна,
                                                          Слово рідне,
                                                          Хто вас забуває,
                                                          Той у грудях не серденько,
                                                          Тільки камінь має.”
                                                                                 Т. Шевченко

              

Під таким гаслом 16 листопада 2020 року в Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова пройшов І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка.

Уже традиційним стало проведення даного заходу не тільки в стінах військового інституту, але й в Україні. Його метою є опанування багатством української мови та літератури, популяризація творчості великого Кобзаря, виявлення та підтримка творчо обдарованої молоді.

У І етапі конкурсу взяли участь понад 50 курсантів, які мали продемонструвати здатність до критичного мислення, грамотність та творчі здібності.

За підсумками роботи журі кращими стали:

І місце – курсантка Несмирна Владислава;

ІІ місце – курсанти Кубрак Владислав та Олійник Владислав;

ІІІ місце – курсанти Куліш Богдан, Щербенко Володимир та курсантки Гончар Анастасія, Папіжук Аміна.

Організація та проведення конкурсу відбулося за підтримки викладачів- філологів військового інституту.

Ми впевнені, що гострота і сила Шевченкового слова житиме вічно, а молоде покоління навіки закарбує дух свободи і гідності українського народу.

Українська мова багата й чарівна. Досконале знання рідної мови – гордість!

Оскільки турбота про мову – це справа державна, на виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 № 1078 “Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика” та з метою піднесення престижу української мови і літератури 10 вересня 2020 року в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України відбувся другий (підсумковий) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому прийняли участь представники Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова під керівництвом викладача кафедри іноземних мов працівника Збройних Сил України Амірової Ірини Миколаївни.

За підсумками роботи конкурсної комісії курсантка Миронюк Юлія зайняла почесне ІІІ місце та нагороджена відзнакою Юлії Тимошенко.

Командування та особовий склад військового інституту щиро вітає переможницю та бажає успіхів і перемог у майбутніх конкурсах!

Знання воєнної історії є обов’язковим для майбутнього офіцера.

З метою популяризації воєнно-історичних знань, збереження історичної пам’яті та національних військових традицій у Збройних Силах України в цьому році було вперше започатковано та проведено щорічний конкурс на кращий науковий реферат з воєнної історії України.

Курсанти Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова взяли участь у конкурсі та дебютували з високими результатами. За підсумками оцінювання експертної групи, яке відбулося 14 жовтня 2020 року в місті Києві, роботи наших учасників були відзначені в кращу сторону, а їх автори нагороджені дипломами: курсант Супрученко Артем – дипломом І ступеня, курсант Кондратюк Максим – дипломом ІІ ступеня, а курсант Врублевський Михайло – сертифікатом за активну участь в конкурсі.

Курсанти написали реферати під вмілим керівництвом науково-педагогічних працівників кафедри суспільних наук – працівників Збройних Сил України Кавуна Андрія Анатолійовича та Магася В’ячеслава Олеговича.

Командування та особовий склад військового інституту щиро вітає переможців та їх наукових керівників, бажає успіхів і подальших наукових звершень!

В період з 10.02.2020 по 10.03.2020 було проведено конкурс серед курсантів військового інституту на кращий програмний продукт.

Для участі в Конкурсі подано 10 програмних продуктів, у розробці яких взяли участь курсанти під керівництвом науково-педагогічного складу спеціальних кафедр.

За підсумками Конкурсу місця розподілились таким чином:

І місце – курсант Бедзай М., науковий керівник – старший викладач кафедри № 11 Любиченко В.;

ІІ місце:

курсант Шаповалов А., науковий керівник – викладач кафедри № 11 Єгоров В.;

курсант Шевченко В., науковий керівник – викладач кафедри № 24 Нетребко Р);

ІІІ місце:

курсанти Некрилов О. та Басараба М., науковий керівник – старший викладач кафедри № 25 Гуменюк І.;

курсант Заварзіна А., науковий керівник – доцент кафедри № 21 Умінський В.

Довідково: конкурс програмних продуктів проводиться щорічно відповідно до Плану роботи воєнно-наукового товариства курсантів Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова.