З 22 липня 2019 року на базі Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова розпочалася первинна військово-професійна підготовка курсантів набору 2019 року. Враховуючи війну на сході України значна увага під час підготовки курсантів приділялась практичному отриманню знань та вмінь з основ загальновійськових дисциплін.

    5 вересня 2018 року у військовому інституті розпочато роботи щодо встановлення за благодійні кошти колективу та спонсорської допомоги меценатів Пам’ятного знаку загиблим Героям, які віддали життя за Україну.
    Звертаємося до колишніх військовослужбовців інституту, ветеранів, випускників, небайдужих до проблем військовослужбовців громадян з пропозицією прийняти участь у встановленні Пам’ятного знаку.
    Кошти перераховувати на благодійний рахунок інституту:
    10004, м. Житомир, пр-т Миру 22 в ДКСУ у м. Київ
    МФО – 820172 Код – 08183359
    р/р – 31257398100304

    16 серпня 2019 року у клубі військового інституту проведено концерт за участю колективу художньої самодіяльності Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова для курсантів набору 2019 року.

    30 липня у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова відбулось урочисте складання Військової присяги на вірність українському народові студентами вищих навчальних закладів, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою офіцерів запасу.

     27 липня до військового інституту завітали офіцери запасу різних силових відомств, видів та родів військ, рівнів державного управління, підприємці, яких усіх об’єднують спільні роки навчання або служби, гарні спогади про рідний навчальний заклад. Цього дня вони святкували 50-ти річний ювілей випуску з військового інституту.